Dnia 6 marca br. odbyło sie w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu HUMANITAS w Sosnowcu przy ulicy Kilińskiego 43 drugie spotkanie Zagłębiowskiego Koła Genealogicznego, które jest odłamem Śląskiego Towarzystwa Genealogicznego we Wrocławiu. 

Na spotkanie przybyły 23 osoby z Jaworzna, Piekar Śląkich, Katowic,Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej i Siemianowic Śląskich. Spotkanie Trwało 2,15 godziny i zaowocowało wymianą doświadczeń w prowadzeniu baz danych, pokazem najlepszych programów genealogicznych na świecie. Udzielono wielu porad, jak zacząć i od kogo tworzyć drzewo genealogiczne własnego rodu.

Na zaproszenie Prezesa Koła Andrzeja Lazara z Gródkowa przybyli dwaj prelegenci. Jan Kmiotek ze Strzemieszyc - słynny regionalista Prezes Klubu Kronikarzy Zagłębia Dąbrowskiego im. Jana Przemszy-Zielińskiego, autor publikacji w tygodniku "Wiadomości Zagłębia". Pan Jan otrzymał tytuł Dąbrowianina Roku 2007 i statuetkę, którą odebrał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej Dąbrowy Górniczej. Drugim prelegentem miał być Zenon Sarosiek z Katowic, ale nie dotarł. W jego miejsce głos zabrał Bogusław Korutowski, także z Katowic omawiając ród swojej córki, która zamieszkała w Kanadzie. Żona Zenona ma pochodzenie szlachecki. Swoim dorobkiem pochwalił sie Kolega Jan Jans z Jaworzna, Andrzej Gawron z Czeladzi i Andrzej Lazar, który pokazał swoje strony genealogiczne i własne drzewo rodowe zapisane w html'u z ponad 16.500 osób. 

3 osoby z sali zamówiły sobie tematy na najbliższe spotkanie, które odbędzie się 3 kwietnia po 17-tej.

Zaloguj się aby dodać komentarz.